Produkte > PANASONIC > ALZ12B24T
ALZ12B24T
ALZ12B24T PANASONIC
ALZ-DTE.pdf
Hersteller: PANASONIC
Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 16A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: SPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 16A
Manufacturer series: LZ
Switched voltage: max. 250V AC
Relay variant: miniature
Mounting: PCB
Coil resistance: 1.44kΩ
Coil voltage min.: 16.8V DC
Body dimensions: 28.8x12.5x15.7mm
Coil power consumption: 400mW
Contact material: AgSnO2
Coil current: 16.7mA
Operating temperature: -40...85°C
AC contacts rating @R: 16A / 250V AC
auf Bestellung 50 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 22
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALZ12B24T PANASONIC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPDT (1 Form C), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 7040VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALZ12B24T ALZ12B24T Hersteller : Panasonic ds_61b15_en_lz.pdf Power Relay 24VDC 16A SPDT(28.8x12.5x15.7)mm THT
auf Bestellung 580 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 32
auf Bestellung 580 Stücke:
Mindestbestellmenge: 32
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
ALZ12B24T Hersteller : Panasonic Electric Works 255_mech_eng_lq.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Contact Form: SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC