Produkte > PANASONIC > ALZ21B12W
ALZ21B12W
ALZ21B12W Panasonic
mech_eng_lz.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(28.8x12.5x15.7)mm THT
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALZ21B12W Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Obsolete, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 7040VA.
Weitere Produktangebote ALZ21B12W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALZ21B12W ALZ21B12W Hersteller : Panasonic Electric Works LZ_Relays%28ALZ%29.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC