ALZ51B12T
ALZ51B12T Panasonic Industrial Devices
mech_eng_lz.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 FORMA 12V CLASS B FLUX-RESISTANT
auf Bestellung 19 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALZ51B12T Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 7040VA.
Weitere Produktangebote ALZ51B12T
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALZ51B12T ALZ51B12T Hersteller : Panasonic ds_61b15_en_lz.pdf Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(28.8x12.5x15.7)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
ALZ51B12T ALZ51B12T Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_lz.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC