Produkte > PANASONIC > ALZ51B18W
ALZ51B18W
ALZ51B18W PANASONIC
mech_eng_lz.pdf?f_cd=300372
Hersteller: PANASONIC
Description: PANASONIC - ALZ51B18W - Leistungsrelais, SPST-NO, 18 VDC, 16 A, LZ Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364190
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
Kontaktstrom: 16
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 810
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: LZ Series
Spulenspannung: 18
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250
SVHC: No SVHC (10-Jun-2022)
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALZ51B18W PANASONIC
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 18VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 22.2 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VDC, Must Operate Voltage: 12.6 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Coil Insulation: Class B, Load - Max Switching: 7040VA.
Weitere Produktangebote ALZ51B18W
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALZ51B18W ALZ51B18W Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_lz.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 18VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 22.2 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VDC
Must Operate Voltage: 12.6 VDC
Produkt ist nicht verfügbar
ALZ51B18W ALZ51B18W Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_lz.pdf General Purpose Relays 1 Form A 18VDC CLASS B INSULATION