ALZ52B24
ALZ52B24 Panasonic Electric Works
mech_eng_lz.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class B
Approval Agency: cURus, VDE
Load - Max Switching: 7040VA
auf Bestellung 584 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALZ52B24 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 16.8 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class B, Approval Agency: cURus, VDE, Load - Max Switching: 7040VA.
Weitere Produktangebote ALZ52B24
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALZ52B24 ALZ52B24 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_lz-1299252.pdf General Purpose Relays 1 FORM A 16A 24V CLASS B, SEALED