Produkte > PANASONIC > ALZ52F12
ALZ52F12
ALZ52F12 Panasonic
ds_61b15_en_lz.pdf
Hersteller: Panasonic
Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(28.8x12.5x15.7)mm THT
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ALZ52F12 Panasonic
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 33.3 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 440VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 5 ms, Part Status: Active, Coil Insulation: Class F, Load - Max Switching: 7040VA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ALZ52F12 ALZ52F12 Hersteller : Panasonic ds_61b15_en_lz.pdf Power Relay 12VDC 16A SPST-NO(28.8x12.5x15.7)mm THT
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 53
ALZ52F12 ALZ52F12 Hersteller : Panasonic Electric Works mech_eng_lz.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 33.3 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 440VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 8.4 VDC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 5 ms
Part Status: Active
Coil Insulation: Class F
Load - Max Switching: 7040VA
auf Bestellung 2623 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
ALZ52F12 ALZ52F12 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_lz-1299252.pdf General Purpose Relays 1 FORM A 16A 12V CLASS F, SEALED
auf Bestellung 100 Stücke:
ALZ52F12 ALZ52F12 Hersteller : PANASONIC mech_eng_lz.pdf?f_cd=300372 Description: PANASONIC - ALZ52F12 - Leistungsrelais, SPST-NO, 12 VDC, 16 A, LZ Series, Durchsteckmontage, Monostabil
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Relaisanschlüsse: PC-Pin
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Spulentyp: Monostabil
Kontaktmaterial: Silberzinnoxid
isCanonical: Y
Kontaktstrom: 16A
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 360ohm
euEccn: NLR
Kontaktspannung V DC: -
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: LZ Series
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
Kontaktspannung V AC: 250V
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 9 Stücke: