Produkte > AIMTEC > AM250HB-11024SA30JZ-K
AM250HB-11024SA30JZ-K
AM250HB-11024SA30JZ-K aimtec
am250hb-jz%20.pdf
Hersteller: aimtec
Description: 250W DC/DC Converter
Features: Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Box
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.44" L x 2.28" W x 1.25" H (62.0mm x 58.0mm x 31.8mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 160V
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 10.4A
Voltage - Input (Min): 40V
Voltage - Output 1: 24V
Power (Watts): 250 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
auf Bestellung 64 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AM250HB-11024SA30JZ-K aimtec
Description: 250W DC/DC Converter, Features: Adjustable Output, Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Box, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.44" L x 2.28" W x 1.25" H (62.0mm x 58.0mm x 31.8mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 160V, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 10.4A, Voltage - Input (Min): 40V, Voltage - Output 1: 24V, Power (Watts): 250 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV.
Weitere Produktangebote AM250HB-11024SA30JZ-K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AM250HB-11024SA30JZ-K AM250HB-11024SA30JZ-K Hersteller : Aimtec am250hb-jz20.pdf Module DC-DC 110VIN 1-OUT 24V 8.3A/10.4A 250W 9-Pin Half-Brick