Produkte > AIMTEC > AMA24DR4-120150Y
AMA24DR4-120150Y
AMA24DR4-120150Y AIMTEC
AMA24D-Y.pdf
Hersteller: AIMTEC
Category: Desktop Power Supplies
Description: Power supply: switching; 12VDC; 1.5A; Out: 5,5/2,1; 18W; 90÷264VAC
Manufacturer series: AMA24D-Y
Connector variant: straight
Kind of input connector: IEC C8
Polarisation: positive inner pin
Type of power supply: switching
Kit contents: without power cable
Operating temperature: 0...40°C
Body dimensions: 50x90x33.88mm
Maximum output current: 1.5A
Length of output cable: 1.5m
Supply voltage: 90...264V AC
Output voltage: 12V DC
Power: 18W
Efficiency: 85%
Kind of output connector: 5,5/2,1
Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP
Colour: black
Operating modes: constant voltage
Kind of power supply: desktop; mains
Conform to the norm: Energy efficiency Level VI
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AMA24DR4-120150Y AIMTEC
Category: Desktop Power Supplies, Description: Power supply: switching; 12VDC; 1.5A; Out: 5,5/2,1; 18W; 90÷264VAC, Manufacturer series: AMA24D-Y, Connector variant: straight, Kind of input connector: IEC C8, Polarisation: positive inner pin, Type of power supply: switching, Kit contents: without power cable, Operating temperature: 0...40°C, Body dimensions: 50x90x33.88mm, Maximum output current: 1.5A, Length of output cable: 1.5m, Supply voltage: 90...264V AC, Output voltage: 12V DC, Power: 18W, Efficiency: 85%, Kind of output connector: 5,5/2,1, Protection: anti-overload OPP; short circuit protection SCP, Colour: black, Operating modes: constant voltage, Kind of power supply: desktop; mains, Conform to the norm: Energy efficiency Level VI.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AMA24DR4-120150Y AMA24DR4-120150Y Hersteller : Aimtec ama24d-y.pdf Plug-In Adapter Single-OUT 12V 1.5A 18W Box
auf Bestellung 118 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
AMA24DR4-120150Y AMA24DR4-120150Y Hersteller : aimtec ama24d-y.pdf Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 18W
Packaging: Box
Size / Dimension: 3.54" L x 1.97" W x 1.33" H (90.0mm x 50.0mm x 33.9mm)
Voltage - Output: 12V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 60.2" (1.50m)
Operating Temperature: 0°C ~ 40°C
Applications: ITE (Commercial)
Input Type: Cord (Sold Separately)
Approval Agency: CE, UL
Form: Desktop (Class II)
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 1.5A
Input Connector: IEC 320-C8
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 100mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 18 W
Standard Number: 62368-1
auf Bestellung 5 Stücke: