Produkte > TEXAS INSTRUMENTS > AMC1200SDUB
AMC1200SDUB
AMC1200SDUB Texas Instruments
suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Famc1200
Hersteller: Texas Instruments
Isolation Amplifiers 4kV peak Iso Amp A 5 95-AMC1200SDUBR A 5 A 595-AMC1200SDUBR
auf Bestellung 2890 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details AMC1200SDUB Texas Instruments
Description: IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOP, Packaging: Bulk, Package / Case: 8-SMD, Gull Wing, Output Type: Differential, Mounting Type: Surface Mount, Amplifier Type: Isolation, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Current - Supply: 5.4mA, Voltage - Input Offset: 200 µV, Supplier Device Package: 8-SOP, Part Status: Active, Number of Circuits: 1, Current - Output / Channel: 20 mA, -3db Bandwidth: 100 kHz, Voltage - Supply Span (Min): 2.7 V, Voltage - Supply Span (Max): 5.5 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AMC1200SDUB AMC1200SDUB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Famc1200 Description: IC OPAMP ISOLATION 1 CIRC 8SOP
Packaging: Bulk
Package / Case: 8-SMD, Gull Wing
Output Type: Differential
Mounting Type: Surface Mount
Amplifier Type: Isolation
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Current - Supply: 5.4mA
Voltage - Input Offset: 200 µV
Supplier Device Package: 8-SOP
Part Status: Active
Number of Circuits: 1
Current - Output / Channel: 20 mA
-3db Bandwidth: 100 kHz
Voltage - Supply Span (Min): 2.7 V
Voltage - Supply Span (Max): 5.5 V
auf Bestellung 455 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
AMC1200SDUB AMC1200SDUB Hersteller : TEXAS INSTRUMENTS suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Famc1200 Description: TEXAS INSTRUMENTS - AMC1200SDUB - Trennverstärker, 1 Verstärker, 4 kV, 4.5V bis 5.5V, SOP, 8 Pin(s), 100 kHz
tariffCode: 85423390
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
rohsCompliant: YES
Anzahl der Pins: 8Pin(s)
Eingangsoffsetspannung: 200µV
Isolationsspannung: 4kV
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Betriebstemperatur, min.: -40°C
Betriebstemperatur, max.: 125°C
usEccn: EAR99
Bandbreite: 100kHz
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
auf Bestellung 2 Stücke:
AMC1200SDUB AMC1200SDUB Hersteller : Texas Instruments suppproductinfo.tsp?distId=10&gotoUrl=https%3A%2F%2Fwww.ti.com%2Flit%2Fgpn%2Famc1200 SP Amp ISOL Amp Single 5.5V 8-Pin SOP Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar