Produkte > KYOCERA AVX > APD1012331M035R
APD1012331M035R
APD1012331M035R KYOCERA AVX
kyocera-avx-apd-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 35 V
Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APD1012331M035R KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 35 V, Ripple Current @ Low Frequency: 140 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.8 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APD1012331M035R APD1012331M035R Hersteller : KYOCERA AVX kyocera-avx-apd-series.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 330UF 35V ESR=27
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APD1012331M035R APD1012331M035R Hersteller : KYOCERA AVX kyocera-avx-apd-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 35 V
auf Bestellung 2000 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
APD1012331M035R APD1012331M035R Hersteller : KYOCERA AVX Components kyocera-avx-apd-series.pdf Cap Aluminum Polymer 330uF 35VDC 20% (10 X 12.5mm) SMD 0.027 Ohm 2800mA 2000h 105°C T/R