Produkte > UNITED CHEMI-CON > APS-100ELL271MHB5S
APS-100ELL271MHB5S
APS-100ELL271MHB5S United Chemi-con
84645784131475cat_db_al.cgieejppdfnameps.cgieejppdfnameps.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Polymer 270uF 10VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.014 Ohm 4420mA 15000h 105°C Bulk
auf Bestellung 2200 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APS-100ELL271MHB5S United Chemi-con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.42 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APS-100ELL271MHB5S APS-100ELL271MHB5S Hersteller : Chemi-Con united_chemi_con_unch_s_a0000646796_1-1745315.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 10volts 270uF
auf Bestellung 1204 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
APS-100ELL271MHB5S APS-100ELL271MHB5S Hersteller : Chemi-Con PS%20Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.42 A @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 10
APS-100ELL271MHB5S APS-100ELL271MHB5S Hersteller : United Chemi-Con united_chemi_con_unch_s_a0000646796_1-1745315.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 10volts 270uF