Produkte > UNITED CHEMI-CON > APS-160ELL271MJC5S
APS-160ELL271MJC5S
APS-160ELL271MJC5S United Chemi-con
84645784131475cat_db_al.cgieejppdfnameps.cgieejppdfnameps.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Conductive Polymer Aluminum Solid Capacitor
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APS-160ELL271MJC5S United Chemi-con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.05 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APS-160ELL271MJC5S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APS-160ELL271MJC5S APS-160ELL271MJC5S Hersteller : Chemi-Con PS Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.05 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
APS-160ELL271MJC5S APS-160ELL271MJC5S Hersteller : Chemi-Con united_chemi_con_unch_s_a0000646796_1-1745315.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 270uF 16 Volt