Produkte > CHEMI-CON > APS-160ETD331MJC5S
APS-160ETD331MJC5S
APS-160ETD331MJC5S Chemi-Con
PS Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 5.05 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APS-160ETD331MJC5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 330 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 5.05 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APS-160ETD331MJC5S APS-160ETD331MJC5S Hersteller : United Chemi-con 84645784131475cat_db_al.cgieejppdfnameps.cgieejppdfnameps.pdf Cap Aluminum Polymer 330uF 16VDC 20% (10 X 12.5mm) Radial 5mm 0.014 Ohm 5050mA 15000h 105°C Ammo
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
APS-160ETD331MJC5S APS-160ETD331MJC5S Hersteller : Chemi-Con PS Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 330UF 20% 16V T/H
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 330 µF
Voltage - Rated: 16 V
Mindestbestellmenge: 7
APS-160ETD331MJC5S APS-160ETD331MJC5S Hersteller : Chemi-Con united_chemi_con_unch_s_a0000646796_1-1745315.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16volts 330uF