Produkte > CHEMI-CON > APS-250ELL680MHB5S
APS-250ELL680MHB5S
APS-250ELL680MHB5S Chemi-Con
PS%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 25V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.32 A @ 100 kHz
auf Bestellung 259 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APS-250ELL680MHB5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 25V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.32 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APS-250ELL680MHB5S APS-250ELL680MHB5S Hersteller : Chemi-Con united chemi-con_unch-s-a0000646796-1.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 68uF 25 Volt
auf Bestellung 1536 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APS-250ELL680MHB5S APS-250ELL680MHB5S Hersteller : United Chemi-con 84645784131475cat_db_al.cgieejppdfnameps.cgieejppdfnameps.pdf Cap Aluminum Polymer 68uF 25VDC 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 0.024 Ohm 3320mA 15000h 105°C Bulk