Produkte > CHEMI-CON > APSE4R0ELL561MF08S
APSE4R0ELL561MF08S
APSE4R0ELL561MF08S Chemi-Con
DS_565_PSE%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 4 V
Ripple Current @ High Frequency: 5 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSE4R0ELL561MF08S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 4 V, Ripple Current @ High Frequency: 5 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSE4R0ELL561MF08S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSE4R0ELL561MF08S APSE4R0ELL561MF08S Hersteller : Chemi-Con DS_565_PSE%20Series.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 4 Volt
Produkt ist nicht verfügbar
APSE4R0ELL561MF08S APSE4R0ELL561MF08S Hersteller : United Chemi-Con NIPCS02070_1-2524708.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 4 Volt