Produkte > UNITED CHEMI-CON > APSE6R3ELL471MF08S
APSE6R3ELL471MF08S
APSE6R3ELL471MF08S United Chemi-con
psell-e.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Polymer 470uF 6.3VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.008 Ohm 4700mA 20000h 105°C Bulk
auf Bestellung 1305 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 964
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSE6R3ELL471MF08S United Chemi-con
Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 6.3V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSE6R3ELL471MF08S APSE6R3ELL471MF08S Hersteller : United Chemi-con psell-e.pdf Cap Aluminum Polymer 470uF 6.3VDC 20% (6.3 X 8mm) Radial 2.5mm 0.008 Ohm 4700mA 20000h 105°C Bulk
auf Bestellung 1305 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 964
APSE6R3ELL471MF08S APSE6R3ELL471MF08S Hersteller : Chemi-Con DS_565_PSE%20Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 6.3V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.7 A @ 100 kHz
Mindestbestellmenge: 23
APSE6R3ELL471MF08S APSE6R3ELL471MF08S Hersteller : Chemi-Con DS_565_PSE%20Series.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 470uF 6.3 Volt
Mindestbestellmenge: 2
auf Bestellung 143 Stücke:
auf Bestellung 143 Stücke: