Produkte > CHEMI-CON > APSF160EC3101MF05S
APSF160EC3101MF05S
APSF160EC3101MF05S Chemi-Con
PSFLL-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 100
Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120
Ripple Current @ Low Frequency: 249 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.49 A @ 100 kHz
auf Bestellung 503 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSF160EC3101MF05S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.236" (6.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 100, Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120, Ripple Current @ Low Frequency: 249 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.49 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APSF160EC3101MF05S
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSF160EC3101MF05S APSF160EC3101MF05S Hersteller : United Chemi-Con PSFLL_e-2507360.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 100uF 16 Volt