Produkte > CHEMI-CON > APSF160ELL271MH08S
APSF160ELL271MH08S
APSF160ELL271MH08S Chemi-Con
PSFLL_e-2507360.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 270uF 0.2
auf Bestellung 317 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSF160ELL271MH08S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 5 A @ 100 kHz, Ripple Current @ Low Frequency: 500 mA @ 120 Hz, Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 100, Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSF160ELL271MH08S APSF160ELL271MH08S Hersteller : Chemi-Con PSFLL-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 16V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 5 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency: 500 mA @ 120 Hz
Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 100
Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120
auf Bestellung 673 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
APSF160ELL271MH08S APSF160ELL271MH08S Hersteller : United Chemi-Con PSFLL_e-2507360.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 270uF 0.2