Produkte > CHEMI-CON > APSF160ELL471MJB5S
APSF160ELL471MJB5S
APSF160ELL471MJB5S Chemi-Con
PSFLL_e-2507360.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 470uF 0.2
auf Bestellung 2098 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSF160ELL471MJB5S Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 6.1 A @ 100 kHz, Ripple Current @ Low Frequency: 610 mA @ 120 Hz, Frequency Coupled to Ripple Current @ High Frequency: 100, Frequency Coupled to Ripple Current @ Low Frequency: 120.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSF160ELL471MJB5S APSF160ELL471MJB5S Hersteller : United Chemi-Con PSFLL_e-2507360.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16Volts 470uF 0.2
auf Bestellung 2176 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APSF160ELL471MJB5S APSF160ELL471MJB5S Hersteller : Chemi-Con PSFLL-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 6.1 A @ 100 kHz
Ripple Current @ Low Frequency: 610 mA @ 120 Hz