Produkte > UNITED CHEMI-CON > APSG160ELL152MJ16S
APSG160ELL152MJ16S
APSG160ELL152MJ16S United Chemi-con
psglle.pdf
Hersteller: United Chemi-con
Cap Aluminum Polymer 1500uF 16VDC 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 0.008 Ohm 7.7A 20000h 105°C Bulk
auf Bestellung 2225 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 68
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APSG160ELL152MJ16S United Chemi-con
Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 16V TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm, Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 7.7 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APSG160ELL152MJ16S APSG160ELL152MJ16S Hersteller : Chemi-Con PSGLL-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 1500UF 20% 16V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 8mOhm
Lifetime @ Temp.: 20000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.689" (17.50mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 7.7 A @ 100 kHz
auf Bestellung 842 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
APSG160ELL152MJ16S APSG160ELL152MJ16S Hersteller : Chemi-Con PSGLL_e.PDF Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 1500uF 20% Tol.
auf Bestellung 1990 Stücke:
APSG160ELL152MJ16S APSG160ELL152MJ16S Hersteller : United Chemi-con psglle.pdf Cap Aluminum Polymer 1500uF 16VDC 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 0.008 Ohm 7.7A 20000h 105°C Bulk