APT15D60KG
APT15D60KG Microchip Technology
apt15d60k%28g%29_m.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO2202
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 80 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 15A
Supplier Device Package: TO-220-2
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 600 V
auf Bestellung 330 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT15D60KG Microchip Technology
Description: DIODE STANDARD 600V 15A TO2202, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 80 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 15A, Supplier Device Package: TO-220-2, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 600 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT15D60KG APT15D60KG Hersteller : Microchip Technology APT15D60B_G__H-3444991.pdf Rectifiers FRED D 600 V 15 A TO-220
auf Bestellung 317 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
APT15D60KG APT15D60KG Hersteller : Microchip Technology / Atmel apt15d60k_g__m-1855551.pdf Rectifiers FG, FRED, 600V, 15A, TO-220, RoHS
auf Bestellung 3 Stücke:
APT15D60KG Hersteller : MICROSEMI apt15d60k%28g%29_m.pdf TO-220/DIODE ULT FAST 15A 600V APT15D