APT30D40SG
APT30D40SG Microchip Technology
14206181-apt30d40b-s-g-f-pdf.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Rectifier Diode Switching 400V 30A 32ns 3-Pin(2+Tab) D3PAK Tube
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT30D40SG Microchip Technology
Description: DIODE GEN PURP 400V 30A D3, Packaging: Tube, Package / Case: TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 32 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 30A, Supplier Device Package: D3Pak, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 30 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 400 V.
Weitere Produktangebote APT30D40SG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT30D40SG APT30D40SG Hersteller : Microchip Technology 6181-apt30d40b-s-g-f-pdf Description: DIODE GEN PURP 400V 30A D3
Packaging: Tube
Package / Case: TO-268-3, D3PAK (2 Leads + Tab), TO-268AA
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 32 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: D3Pak
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 400 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 400 V
Produkt ist nicht verfügbar
APT30D40SG APT30D40SG Hersteller : Microchip Technology / Atmel APT30D40B_S_G__F-1651802.pdf Rectifiers FG, FRED, 400V, 30A, D3, TO-268, RoHS