APT40M35JVR
APT40M35JVR Microchip Technology
APT40M35JVR_A-3444117.pdf
Hersteller: Microchip Technology
MOSFET Modules MOSFET MOS5 400 V 35 mOhm SOT-227
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT40M35JVR Microchip Technology
Description: MOSFET N-CH 400V 93A SOT227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 93A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 46.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 700W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 5mA, Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 400 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1065 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 20160 pF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT40M35JVR APT40M35JVR Hersteller : Microchip Technology Description: MOSFET N-CH 400V 93A SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 93A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 46.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 700W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 5mA
Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1065 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 20160 pF @ 25 V
auf Bestellung 7 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APT40M35JVR APT40M35JVR Hersteller : Microchip Technology / Atmel mscos08099_1-2275301.pdf Discrete Semiconductor Modules MOSFET MOS5 400 V 35 mOhm ISOTOP
auf Bestellung 11 Stücke:
APT40M35JVR Hersteller : APT MFET, N-CH, 400 V, 93 A, 0.035 Om, SOT-227 Група товару: Транзистори Од. вим: шт