APT40M70JVR
APT40M70JVR Microchip Technology
APT40M35JVR_A.pdf
Hersteller: Microchip Technology
MOSFET Modules MOSFET MOS5 400 V 70 mOhm SOT-227
auf Bestellung 9 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT40M70JVR Microchip Technology
Description: MOSFET N-CH 400V 53A SOT227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 53A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 70mOhm @ 26.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 450W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 2.5mA, Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®), Part Status: Active, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 400 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 495 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8890 pF @ 25 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT40M70JVR APT40M70JVR Hersteller : Microchip Technology Description: MOSFET N-CH 400V 53A SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 53A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 70mOhm @ 26.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 450W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 2.5mA
Supplier Device Package: SOT-227 (ISOTOP®)
Part Status: Active
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 495 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 8890 pF @ 25 V
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APT40M70JVR Hersteller : APT MFET, N-CH, 400 V, 53 A, 0.07 Om, SOT-227 Група товару: Транзистори Од. вим: шт
Produkt ist nicht verfügbar
APT40M70JVR APT40M70JVR Hersteller : Microchip Technology / Atmel mscos08100_1-2275694.pdf Discrete Semiconductor Modules FG, MOSFET, 400V, 0.070_OHM, SOT-227