APT60GT60JR Microchip Technology
Hersteller: Microchip Technology
Description: IGBT MODULE 600V 93A 378W ISOTOP
Packaging: Tube
Package / Case: ISOTOP
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 60A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: ISOTOP®
IGBT Type: NPT
Current - Collector (Ic) (Max): 93 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 378 W
Current - Collector Cutoff (Max): 80 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 1.6 nF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT60GT60JR Microchip Technology
Description: IGBT MODULE 600V 93A 378W ISOTOP, Packaging: Tube, Package / Case: ISOTOP, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 60A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: ISOTOP®, IGBT Type: NPT, Current - Collector (Ic) (Max): 93 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 378 W, Current - Collector Cutoff (Max): 80 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 1.6 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote APT60GT60JR
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT60GT60JR APT60GT60JR Hersteller : Microchip Technology / Atmel APT60GT60JR_D-1651852.pdf IGBT Modules FG, IGBT, 600V, 60A, SOT-227