APT60GT60JRDQ3
APT60GT60JRDQ3 Microchip Technology / Atmel
APT60GT60JRDQ3_A-1651864.pdf
Hersteller: Microchip Technology / Atmel
IGBT Modules FG, IGBT-COMBI, 600V, 60A, SOT-227
auf Bestellung 21 Stücke:
Lieferzeit 407-411 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APT60GT60JRDQ3 Microchip Technology / Atmel
Description: IGBT 600V 105A 379W SOT227, Packaging: Tube, Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 60A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: ISOTOP®, IGBT Type: NPT, Current - Collector (Ic) (Max): 105 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 379 W, Current - Collector Cutoff (Max): 330 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 3.1 nF @ 25 V.
Weitere Produktangebote APT60GT60JRDQ3
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APT60GT60JRDQ3 APT60GT60JRDQ3 Hersteller : Microchip Technology 7208-apt60gt60jrdq3-datasheet Description: IGBT 600V 105A 379W SOT227
Packaging: Tube
Package / Case: SOT-227-4, miniBLOC
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.5V @ 15V, 60A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: ISOTOP®
IGBT Type: NPT
Current - Collector (Ic) (Max): 105 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 379 W
Current - Collector Cutoff (Max): 330 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 3.1 nF @ 25 V