Produkte > MICROSEMI CORPORATION > APTC60DSKM35T3G
APTC60DSKM35T3G Microsemi Corporation
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: MOSFET 2N-CH 600V 72A SP3
Packaging: Bulk
Package / Case: SP3
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 416W
Drain to Source Voltage (Vdss): 600V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 72A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 14000pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 72A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 518nC @ 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 3.9V @ 5.4mA
Supplier Device Package: SP3
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTC60DSKM35T3G Microsemi Corporation
Description: MOSFET 2N-CH 600V 72A SP3, Packaging: Bulk, Package / Case: SP3, Mounting Type: Chassis Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 416W, Drain to Source Voltage (Vdss): 600V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 72A, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 14000pF @ 25V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 35mOhm @ 72A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 518nC @ 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 3.9V @ 5.4mA, Supplier Device Package: SP3, Part Status: Obsolete.