Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > APTDF400KK20G
APTDF400KK20G
APTDF400KK20G Microchip Technology
APTDF400KK20G_Rev2-3444673.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Diode Modules PM-DIODE-FRED-D-SP6C
auf Bestellung 12 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTDF400KK20G Microchip Technology
Description: DIODE MODULE GP 200V 500A SP6, Packaging: Bulk, Package / Case: LP4, Mounting Type: Chassis Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 60 ns, Technology: Standard, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 500A, Supplier Device Package: SP6, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 400 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 750 µA @ 200 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APTDF400KK20G APTDF400KK20G Hersteller : Microchip Technology 7443-aptdf400kk20g-datasheet Description: DIODE MODULE GP 200V 500A SP6
Packaging: Bulk
Package / Case: LP4
Mounting Type: Chassis Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 60 ns
Technology: Standard
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 500A
Supplier Device Package: SP6
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.1 V @ 400 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 750 µA @ 200 V