Produkte > MICROCHIP TECHNOLOGY > APTDR90X1601G
APTDR90X1601G
APTDR90X1601G Microchip Technology
APTDR90X1601G-Rev2.pdf
Hersteller: Microchip Technology
Description: BRIDGE RECT 3PHASE 1.6KV 90A SP1
Packaging: Bulk
Package / Case: SP1
Mounting Type: Chassis Mount
Diode Type: Three Phase
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: Standard
Supplier Device Package: SP1
Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV
Current - Average Rectified (Io): 90 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 90 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1600 V
auf Bestellung 45 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTDR90X1601G Microchip Technology
Description: BRIDGE RECT 3PHASE 1.6KV 90A SP1, Packaging: Bulk, Package / Case: SP1, Mounting Type: Chassis Mount, Diode Type: Three Phase, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: Standard, Supplier Device Package: SP1, Voltage - Peak Reverse (Max): 1.6 kV, Current - Average Rectified (Io): 90 A, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 90 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 1600 V.