Produkte > MICROSEMI CORPORATION > APTGF300DA120G
APTGF300DA120G
APTGF300DA120G Microsemi Corporation
APTGF300DA120G.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: IGBT MODULE 1200V 400A 1780W SP6
Packaging: Bulk
Package / Case: SP6
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.9V @ 15V, 300A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: SP6
IGBT Type: NPT
Current - Collector (Ic) (Max): 400 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 1780 W
Current - Collector Cutoff (Max): 500 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 21 nF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTGF300DA120G Microsemi Corporation
Description: IGBT MODULE 1200V 400A 1780W SP6, Packaging: Bulk, Package / Case: SP6, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.9V @ 15V, 300A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: SP6, IGBT Type: NPT, Current - Collector (Ic) (Max): 400 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 1780 W, Current - Collector Cutoff (Max): 500 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 21 nF @ 25 V.