Produkte > MICROSEMI CORPORATION > APTGT150DA120TG
APTGT150DA120TG Microsemi Corporation
APTGT150DA120TG.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: IGBT MODULE 1200V 220A 690W SP4
Packaging: Bulk
Package / Case: SP4
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 150A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: SP4
IGBT Type: NPT
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 220 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V
Power - Max: 690 W
Current - Collector Cutoff (Max): 350 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 10.7 nF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTGT150DA120TG Microsemi Corporation
Description: IGBT MODULE 1200V 220A 690W SP4, Packaging: Bulk, Package / Case: SP4, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 150A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: SP4, IGBT Type: NPT, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 220 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 1200 V, Power - Max: 690 W, Current - Collector Cutoff (Max): 350 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 10.7 nF @ 25 V.