Produkte > MICROSEMI CORPORATION > APTGT200DA60TG
APTGT200DA60TG Microsemi Corporation
APTGT200DA60TG.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: IGBT MODULE 600V 290A 625W SP4
Packaging: Bulk
Package / Case: SP4
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Single
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.9V @ 15V, 200A
NTC Thermistor: Yes
Supplier Device Package: SP4
IGBT Type: Trench Field Stop
Current - Collector (Ic) (Max): 290 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 625 W
Current - Collector Cutoff (Max): 250 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 12.3 nF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTGT200DA60TG Microsemi Corporation
Description: IGBT MODULE 600V 290A 625W SP4, Packaging: Bulk, Package / Case: SP4, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Single, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.9V @ 15V, 200A, NTC Thermistor: Yes, Supplier Device Package: SP4, IGBT Type: Trench Field Stop, Current - Collector (Ic) (Max): 290 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 625 W, Current - Collector Cutoff (Max): 250 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 12.3 nF @ 25 V.