APTGT450DU60G Microsemi Corporation
7877-aptgt450du60g-datasheet
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: IGBT MODULE 600V 550A 1750W SP6
Packaging: Bulk
Package / Case: SP6
Mounting Type: Chassis Mount
Input: Standard
Configuration: Dual, Common Source
Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ)
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 450A
NTC Thermistor: No
Supplier Device Package: SP6
IGBT Type: Trench Field Stop
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 550 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Power - Max: 1750 W
Current - Collector Cutoff (Max): 500 µA
Input Capacitance (Cies) @ Vce: 37 nF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTGT450DU60G Microsemi Corporation
Description: IGBT MODULE 600V 550A 1750W SP6, Packaging: Bulk, Package / Case: SP6, Mounting Type: Chassis Mount, Input: Standard, Configuration: Dual, Common Source, Operating Temperature: -40°C ~ 175°C (TJ), Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 1.8V @ 15V, 450A, NTC Thermistor: No, Supplier Device Package: SP6, IGBT Type: Trench Field Stop, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 550 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Power - Max: 1750 W, Current - Collector Cutoff (Max): 500 µA, Input Capacitance (Cies) @ Vce: 37 nF @ 25 V.