APTM50DUM25TG Microsemi Corporation
APTM50DUM25TG.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: MOSFET 2N-CH 500V 149A LP8
Packaging: Bulk
Package / Case: SP4
Mounting Type: Chassis Mount
Configuration: 2 N-Channel (Dual)
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
Power - Max: 1250W
Drain to Source Voltage (Vdss): 500V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 149A
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 29600pF @ 25V
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 74.5A, 10V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1200nC @ 10V
Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 8mA
Supplier Device Package: SP4
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTM50DUM25TG Microsemi Corporation
Description: MOSFET 2N-CH 500V 149A LP8, Packaging: Bulk, Package / Case: SP4, Mounting Type: Chassis Mount, Configuration: 2 N-Channel (Dual), Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), Power - Max: 1250W, Drain to Source Voltage (Vdss): 500V, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 149A, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 29600pF @ 25V, Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 74.5A, 10V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 1200nC @ 10V, Vgs(th) (Max) @ Id: 4V @ 8mA, Supplier Device Package: SP4, Part Status: Discontinued at Digi-Key.