APTM50UM25SG Microsemi Corporation
APTM50UM25SG.pdf
Hersteller: Microsemi Corporation
Description: MOSFET N-CH 500V 149A MODULE
Packaging: Bulk
Package / Case: J3 Module
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Technology: MOSFET (Metal Oxide)
FET Type: N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 149A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 74.5A, 10V
Power Dissipation (Max): 1250W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 10mA
Supplier Device Package: Module
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V
Vgs (Max): ±30V
Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 364 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 17500 pF @ 25 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTM50UM25SG Microsemi Corporation
Description: MOSFET N-CH 500V 149A MODULE, Packaging: Bulk, Package / Case: J3 Module, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Technology: MOSFET (Metal Oxide), FET Type: N-Channel, Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: 149A (Tc), Rds On (Max) @ Id, Vgs: 25mOhm @ 74.5A, 10V, Power Dissipation (Max): 1250W (Tc), Vgs(th) (Max) @ Id: 5V @ 10mA, Supplier Device Package: Module, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): 10V, Vgs (Max): ±30V, Drain to Source Voltage (Vdss): 500 V, Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: 364 nC @ 10 V, Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: 17500 pF @ 25 V.