Produkte > GE CRITICAL POWER > APTS012A0X3-SRDZ
APTS012A0X3-SRDZ
APTS012A0X3-SRDZ GE Critical Power
APTS012A0X-1383858.pdf
Hersteller: GE Critical Power
Non-Isolated DC/DC Converters 0.69V to 5.5V 12A
auf Bestellung 259 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APTS012A0X3-SRDZ GE Critical Power
Description: DC DC CONVERTER 0.7-5.5V 65W, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO, Package / Case: 10-SMD Module, Size / Dimension: 0.80" L x 0.45" W x 0.33" H (20.3mm x 11.4mm x 8.5mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Non-Isolated PoL Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 14V, Efficiency: 94.3%, Current - Output (Max): 12A, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 0.7 ~ 5.5V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 65 W, Number of Outputs: 1.
Weitere Produktangebote APTS012A0X3-SRDZ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APTS012A0X3-SRDZ APTS012A0X3-SRDZ Hersteller : ABB Power Electronics Inc. APTS012A0X?TNR=Data%20Sheets%7CAPTS012A0X%7CPDF Description: DC DC CONVERTER 0.7-5.5V 65W
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO
Package / Case: 10-SMD Module
Size / Dimension: 0.80" L x 0.45" W x 0.33" H (20.3mm x 11.4mm x 8.5mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14V
Efficiency: 94.3%
Current - Output (Max): 12A
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 0.7 ~ 5.5V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 65 W
Number of Outputs: 1
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: 10-SMD Module
Mounting Type: Surface Mount
Type: Non-Isolated PoL Module
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 14V
Efficiency: 94.3%
Current - Output (Max): 12A
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 0.7 ~ 5.5V
Power (Watts): 65 W