Produkte > KYOCERA AVX > APV0606221M006R
APV0606221M006R
APV0606221M006R KYOCERA AVX
apv-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.9 A @ 100 kHz
auf Bestellung 1000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 1000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APV0606221M006R KYOCERA AVX
Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 145 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.9 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APV0606221M006R APV0606221M006R Hersteller : Kyocera AVX apv-series.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3V 220uF 2000Hours ESR=18mOhms 20%
auf Bestellung 10270 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
APV0606221M006R APV0606221M006R Hersteller : KYOCERA AVX apv-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Mindestbestellmenge: 15
APV0606221M006R APV0606221M006R Hersteller : KYOCERA AVX Components apvseries.pdf Cap Aluminum Polymer 220uF 6.3VDC 20%( 6.3 X 6mm) SMD 0.018 Ohm 2.9A 2000h 105°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
APV0606221M006R APV0606221M006R Hersteller : KYOCERA AVX APV.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; H: 6mm; 220uF; 6.3VDC; 2.9A; SMD; ESR: 18mΩ; APV
Manufacturer series: APV
Mounting: SMD
Body dimensions: Ø6.3x6mm
Operating temperature: -55...105°C
Capacitance: 220µF
Height: 6mm
Diameter: 6.3mm
ESR value: 18mΩ
Roll diameter max.: 380mm
Operating current: 2.9A
Operating voltage: 6.3V DC
Tolerance: ±20%