Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > APV1012102M016R
APV1012102M016R KYOCERA AVX Components
apv-series.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Aluminum Polymer 1000uF 16VDC 20%( 10 X 12.5mm) SMD 0.018 Ohm 4300mA 2000h 105°C T/R
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APV1012102M016R KYOCERA AVX Components
Description: CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 215 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.3 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APV1012102M016R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APV1012102M016R Hersteller : KYOCERA AVX Components apv-series.pdf Cap Aluminum Polymer 1000uF 16VDC 20%( 10 X 12.5mm) SMD 0.018 Ohm 4300mA 2000h 105°C T/R
Produkt ist nicht verfügbar
APV1012102M016R APV1012102M016R Hersteller : KYOCERA AVX apv-series.pdf Description: CAP ALUM POLY 1000UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 215 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.3 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
APV1012102M016R APV1012102M016R Hersteller : KYOCERA AVX apv_series-2933532.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 1000uF 2000Hours ESR=18mOhms 20%