Produkte > CHEMI-CON > APXA100ARA271MHC0G
APXA100ARA271MHC0G
APXA100ARA271MHC0G Chemi-Con
PXARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.42 A @ 100 kHz
auf Bestellung 400 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXA100ARA271MHC0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 14mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.42 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXA100ARA271MHC0G APXA100ARA271MHC0G Hersteller : Chemi-Con PXARA_e.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 270UF 10V SMD CAN SNBI
auf Bestellung 390 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
APXA100ARA271MHC0G APXA100ARA271MHC0G Hersteller : Chemi-Con PXARA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 403 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
APXA100ARA271MHC0G APXA100ARA271MHC0G Hersteller : United Chemi-Con PXARA_e-2507321.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 270UF 10V SMD CAN SNBI