Produkte > CHEMI-CON > APXA100ARA271MJ80G
APXA100ARA271MJ80G
APXA100ARA271MJ80G Chemi-Con
PXARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.77 A @ 100 kHz
auf Bestellung 6000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXA100ARA271MJ80G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 24mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.77 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXA100ARA271MJ80G APXA100ARA271MJ80G Hersteller : Chemi-Con PXARA_e.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 10V 270uF 10X7.7
auf Bestellung 512 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
APXA100ARA271MJ80G APXA100ARA271MJ80G Hersteller : Chemi-Con PXARA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
auf Bestellung 6287 Stücke:
Mindestbestellmenge: 6
APXA100ARA271MJ80G APXA100ARA271MJ80G Hersteller : United Chemi-Con PXARA_e-2507321.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 10V 270uF 10X7.7