Produkte > CHEMI-CON > APXA100ARA560MF60G
APXA100ARA560MF60G
APXA100ARA560MF60G Chemi-Con
PXARA_e-2507321.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 56UF 10V SMT CAN
auf Bestellung 410 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXA100ARA560MF60G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm), Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXA100ARA560MF60G APXA100ARA560MF60G Hersteller : Chemi-Con PXARA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 31mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm)
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.25 A @ 100 kHz
auf Bestellung 124 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
APXA100ARA560MF60G APXA100ARA560MF60G Hersteller : United Chemi-Con PXARA_e-2507321.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 56UF 10V SMT CAN
auf Bestellung 485 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 10 V