Produkte > CHEMI-CON > APXA160ARA181MHC0G
APXA160ARA181MHC0G
APXA160ARA181MHC0G Chemi-Con
PXARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 4.36 A @ 100 kHz
auf Bestellung 2000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 400
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXA160ARA181MHC0G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 4.36 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXA160ARA181MHC0G APXA160ARA181MHC0G Hersteller : Chemi-Con PXARA_e.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 180uF 8X12
auf Bestellung 3897 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APXA160ARA181MHC0G APXA160ARA181MHC0G Hersteller : Chemi-Con PXARA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 16 V
Mindestbestellmenge: 5
APXA160ARA181MHC0G APXA160ARA181MHC0G Hersteller : United Chemi-Con PXARA_e-2507321.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 16V 180uF 8X12