Produkte > CHEMI-CON > APXA6R3ARA680MF60G
APXA6R3ARA680MF60G
APXA6R3ARA680MF60G Chemi-Con
PXARA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm
Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXA6R3ARA680MF60G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm, Lifetime @ Temp.: 15000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXA6R3ARA680MF60G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXA6R3ARA680MF60G APXA6R3ARA680MF60G Hersteller : Chemi-Con PXARA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 68UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Produkt ist nicht verfügbar
APXA6R3ARA680MF60G APXA6R3ARA680MF60G Hersteller : Chemi-Con PXARA_e-2507321.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3V 68uF 6.3X5.7
APXA6R3ARA680MF60G APXA6R3ARA680MF60G Hersteller : United Chemi-Con PXARA_e-2507321.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 6.3V 68uF 6.3X5.7