Produkte > CHEMI-CON > APXC100ARA151MH70G
APXC100ARA151MH70G
APXC100ARA151MH70G Chemi-Con
NPCAPPXCSeries-1210843.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 10V 150uF 8X6.7
auf Bestellung 226 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXC100ARA151MH70G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 150 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.16 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXC100ARA151MH70G APXC100ARA151MH70G Hersteller : Chemi-Con PXC%20Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 20mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.16 A @ 100 kHz
auf Bestellung 470 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
APXC100ARA151MH70G APXC100ARA151MH70G Hersteller : United Chemi-Con NPCAPPXCSeries-1210843.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 10V 150uF 8X6.7
auf Bestellung 1226 Stücke:
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 10 V