Produkte > CHEMI-CON > APXC100ARA560ME60G
APXC100ARA560ME60G
APXC100ARA560ME60G Chemi-Con
PXC%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm)
Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 1.66 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXC100ARA560ME60G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.209" L x 0.209" W (5.30mm x 5.30mm), Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 56 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 1.66 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXC100ARA560ME60G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXC100ARA560ME60G APXC100ARA560ME60G Hersteller : Chemi-Con PXC%20Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 56 µF
Voltage - Rated: 10 V