Produkte > CHEMI-CON > APXC100ARA820MF60G
APXC100ARA820MF60G
APXC100ARA820MF60G Chemi-Con
PXC%20Series.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 10V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXC100ARA820MF60G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 10V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 23mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.224" (5.70mm), Part Status: Active, Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.4 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXC100ARA820MF60G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXC100ARA820MF60G APXC100ARA820MF60G Hersteller : Chemi-Con PXC%20Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 10V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 10 V