Produkte > UNITED CHEMI-CON > APXC160ARA820MH70G
APXC160ARA820MH70G
APXC160ARA820MH70G United Chemi-Con
PXC%20Series.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm)
Part Status: Obsolete
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 2.83 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXC160ARA820MH70G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm), Part Status: Obsolete, Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 2.83 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote APXC160ARA820MH70G
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXC160ARA820MH70G APXC160ARA820MH70G Hersteller : United Chemi-Con PXC%20Series.pdf Description: CAP ALUM POLY 82UF 20% 16V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Obsolete
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 16 V