Produkte > CHEMI-CON > APXE100ARA271MH70G
APXE100ARA271MH70G
APXE100ARA271MH70G Chemi-Con
PXERA_e.pdf
Hersteller: Chemi-Con
Aluminium Organic Polymer Capacitors 270uF 10 Volt
auf Bestellung 573 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXE100ARA271MH70G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm), Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.22 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXE100ARA271MH70G APXE100ARA271MH70G Hersteller : Chemi-Con PXERA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 21mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.264" (6.70mm)
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.22 A @ 100 kHz
auf Bestellung 800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
APXE100ARA271MH70G APXE100ARA271MH70G Hersteller : United Chemi-Con PXERA_e-2507384.pdf Aluminum Organic Polymer Capacitors 270uF 10 Volt
auf Bestellung 1288 Stücke:
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 10 V