Produkte > UNITED CHEMI-CON > APXE160ARA181MHA0G
APXE160ARA181MHA0G
APXE160ARA181MHA0G United Chemi-Con
PXERA_e-2507384.pdf
Hersteller: United Chemi-Con
Aluminum Organic Polymer Capacitors 180uF 16 Volt
auf Bestellung 49 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXE160ARA181MHA0G United Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 180 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.89 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXE160ARA181MHA0G APXE160ARA181MHA0G Hersteller : United Chemi-Con PXERA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 18mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.89 A @ 100 kHz
auf Bestellung 527 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 180 µF
Voltage - Rated: 16 V