Produkte > CHEMI-CON > APXE2R5ARA561MF80G
APXE2R5ARA561MF80G
APXE2R5ARA561MF80G Chemi-Con
PXERA-e.PDF
Hersteller: Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm)
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ High Frequency: 3.6 A @ 100 kHz
auf Bestellung 450 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 17
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details APXE2R5ARA561MF80G Chemi-Con
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 13mOhm, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm), Height - Seated (Max): 0.303" (7.70mm), Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ High Frequency: 3.6 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
APXE2R5ARA561MF80G APXE2R5ARA561MF80G Hersteller : Chemi-Con PXERA_e.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 2.5 Volt
auf Bestellung 1798 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
APXE2R5ARA561MF80G APXE2R5ARA561MF80G Hersteller : United Chemi-Con PXERA_e-2507384.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 560uF 2.5 Volt
auf Bestellung 828 Stücke:
APXE2R5ARA561MF80G APXE2R5ARA561MF80G Hersteller : Chemi-Con PXERA-e.PDF Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V